Elemi erők találkoznak a jubileumi MVM ZENERGIA jótékonysági gálakoncertjén

Egyedülálló zenei és vizuális élménnyel várja a művészet kedvelőit a jubileumi MVM ZENERGIA jótékonysági gálakoncertje 2025. augusztus 29-én. (x)

Fotó: MVM Zrt.

Az MVM idén tizedik alkalommal hívja életre az MVM ZENERGIA egyedülálló koncertjét, amelyen találkozik a zene, a vizuális élmény és a jótékonyság. Az idei jubileumi eseménynek minden eddiginél grandiózusabb helyszín, a Papp László Budapest Sportaréna ad otthont 2025. augusztus 29-én, pénteken 18:30-tól, ahol a négy őselem tematikához kapcsolódó klasszikus és könnyűzenei művek hangzanak el az erre az alkalomra készült, egyedi átiratokban.

Elemi erők találkozása

A jubileum alkalmából az elmúlt évek sztárfellépői közül idén is színpadra lép Rúzsa Magdi, Balázs János, Gubik Petra, valamint a Concerto Budapest szimfonikus zenekar Keller András vezényletével.

Hozzájuk csatlakoznak még a fiatal Junior Prima díjas művészek, a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Vegyeskara és a Sárközy Collective is. A műsor különlegességét adja majd az is, hogy az előadók által képviselt zenei világok szimfonikus nagyzenekari kísérettel, újrahangszerelt formában szólalnak meg, így a klasszikus és könnyűzenei műfajok egységben olvadnak össze a színpadon.

Fotó: MVM Zrt.

A koncert tematikájául szolgáló négy őselem – a tűz, a föld, a levegő és a víz – nemcsak a zenei tartalmakban, hanem az egyedi látványvilágban is meghatározó szerepet kap.

Páratlan zenei élmény és jótékonyság

Az MVM, mint minden évben, idén is jótékony célra fordítja a jegyeladásokból származó teljes összeget. Az érdeklődők augusztus 29-ig az mvmzenergia.hu oldalon online szavazáson dönthetnek arról, hogy ebben az évben mely alapítványt támogassa a vállalat.

A legtöbb szavazatot kapott szervezetet az MVM ZENERGIA koncerten jelentik majd be a Papp László Budapest Sportarénában. A gálakoncertre korlátozott számban és elővételben támogatói ülőjegyek vásárolhatók.

Az MVM ZENERGIA művészeti vezetője ezúttal is Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész, Prima- és Junior Prima díjas, érdemes művész, az MMA rendes tagja, az est műsorvezetője pedig Bősze Ádám. A zenei műsorhoz tervezett, egyedi vizuális élmény megálmodója Törőcsik Ambrus, az MVM ZENERGIA vizuális rendezője. Hangszerelők: Ott Rezső és Szüts Apor.

Ne maradjatok le erről a páratlan élményről, éljétek át az elemi erők találkozását a jubileumi MVM ZENERGIA jótékonysági gálakoncertjén! A koncertre jegyet vásárolni ide kattintva az esemény weboldalán tudtok.

Zenei utazásra hív a Magyar Zene Háza új időszaki kiállítása:

Kiemelt kép: MVM Csoport