Heather Morris az Ausztráliába emigrált Holokauszt-túlélő, Ludvig Eisenberg kérésére írta meg a 32407-es és 34902-es foglyok szerelmének hihetetlen történetét. A könyv áprilistól kapható Magyarországon.
Alig egy hónapja jelent meg, és máris olyan jelentős nemzetközi médiumok sikerlistáján kapott helyett az auschwitzi tetováló igaz történetét feldolgozó regény, mint a Saturday Times, a Sunday Times, vagy az ausztrál Guardian. A kötetnek még idén huszonnyolc külföldi megjelenése várható, az Animus Kiadó pedig az elsők között, április 16-án teszi elérhetővé a magyar olvasók számára.
Heather Morris szívszorító írásának a keletkezéstörténete is regénybe illő: Ludvig Eisenberg, azaz a koncentrációs tábor foglyainak tetoválásait készítő 32407. számú fogoly Auschwitzban megtalált szerelme 2003-as halála után úgy döntött, megosztja a világgal történetüket. Az írónő a Guardian Australianak adott interjújában elárulta, a Melbourne-ben letelepedett házaspár évtizedekig nem beszélt megismerkedésük körülményeiről, a feleség, Gita távozása után azonban azzal kereste fel a Lale becenéven ismert férfi, hogy örökítse meg írásban az asszony emlékét.
A 95%-ban valós eseményekre – Lale visszaemlékezéseire és a közreműködő történészek információra – támaszkodó regény megjelentetésére a szerző közösségi támogatással indított gyűjtést, a hatalmas érdeklődésnek köszönhetően pedig későbbi kiadója is felfigyelt a már publikálása előtt legendássá vált szövegre.
Az auschwitzi tetováló nem sokkal emlékeinek megosztása után, 90 éves korában elhunyt, de az 1942-ben önként transzportra jelentkező bátor zsidó fiú, az őt a tábori túlélés művészetére nevelő tetováló akadémikus, a folyamatos fenyegetést jelentő Mengele, a gyönyörű lány, akinek a 34902-es számot tetoválta az alkarjára, és akit titkos szerelmesleveleivel tartott életben, és a tábor kiürítése után sorsszerű véletlenséggel egymásra találó pár kálváriája és az új esély története még csak most indul világhódító útjára.