5 új inspiráló könyv, hogy motivációval gazdagon induljon az új év

Az ünnepek utáni időszak sokunk számára hozhat levertséget, de egy jó könyv bármikor csodákra képes! Összegyűjtöttünk öt friss könyvújdonságot, amelyek segítenek legyőzni a letargiát, új célokat találni, és pozitív energiával megtölteni az évkezdést. Legyen szó személyes fejlődésről, kreativitásról vagy egyszerűen csak egy kis lelki frissülésről, ezek a kötetek garantáltan inspirációt nyújtanak majd a szürke januári napokon.

Yutaka Yazawa: Hogyan éljünk japánul

A japán szokások és hagyományok évszázadokon át virágoztak és gyarapították a jól-lét modern gyakorlatát: elég csak az ikigaiban (elégedettség), a shinrin-yokuban (erdőfürdőzés), a wabi sabiban (a tökéletlenség szépsége) vagy a teaszertartásban rejlő megannyi bölcsességre gondolnunk. Ha egy egyszerre ismeretterjesztő és motiváló könyvet olvasnátok, szerezzétek be a Hogyan éljünk japánul könyvet, aminek szerzője hozzáértő és bennfentes útmutatót ad Japánhoz, hogy segítse az olvasót a japán design, a konyhaművészet, a kultúra és az esztétika mélyebb megismerésében. Már maga Tokió, az összes metropolisz anyja, ragyogóan megvilágítja, miként lehet barátságban együtt élni a természettel: a túlurbanizált mega-fővárost a világ egyik legkiterjedtebb erdősége övezi. E kettősség tökéletesen szimbolizálja a japánok tiszteletét a természet és a természetes világ, illetve az ember által alkotott környezet iránt ás jól ábrázolja azt a mentalitást, amit a könyv ígér.

Tovább a Scolar Kiadó weboldalára >>

Fotó: Scolar Kiadó

Andrea Owen: Hogyan ne érezd magad sz*rul – 14 rossz szokás, ami a boldogságod útjában áll

A Hogyan ne érezd magad sz*rul – 14 rossz szokás, ami a boldogságod útjában áll nőknek szóló, szókimondó és lényegre törő segítség az önfejlesztéshez, így tökéletes választás az évindításhoz, ha ezt a mentalitást szeretnétek elsajátítani. Világos és valós képet fest azokról az elterjedt, önromboló viselkedési formákról, amelyekkel a nők gyakran keserítik az életüket, mint például a szélhámos-szindrómáról, a legyőzhetetlen belső kritikus hangról, vagy a folyamatos mások kedvében járásról. Andrea Owen, a nemzetközi hírű életmód-coach és segítő világossá teszi, hogy mi állhat ezen láthatatlan, de kifejezetten kártékony szokások hátterében. Minden egyes fejezetben igyekszik kibillenteni az olvasókat a megszokott működési mechanizmusaikból, hogy boldogabban és elégedettebben élhessünk. A fejezetek rövidek, egyértelműek és jól befogadhatóak, a szerző pedig kerüli a súlyos elemzéseket, sokkal inkább a tudatosság előmozdításához igyekszik eszközöket adni.

Tovább a Libri weboldalára >>

Fotó: Magnolia Kiadó

Alekszej Navalnij: Hazafi

Ha egy inspiráló önéletrajzra vágytok, ami egy nem mindennapi ember életébe ad betekintést, válasszátok a Putyin hatalmi gépezetével bátran szembeszálló ellenzéki vezető, Alekszej Navalnij megrendítő könyvét. Alekszej Navalnij 2020-ban kezdte írni a memoárját, nem sokkal azután, hogy kis híján végzetes merényletet kíséreltek meg ellene. Elmeséli a teljes élettörténetét: ifjúkorát, politikai tevékenységének kezdeteit, mesél a házasságáról és családjáról, arról, ahogy mind keményebben és hatékonyabban szállt szembe a világ egyik szuperhatalmával, amely el akarta hallgattatni, és a meggyőződéséről, hogy Oroszországban a változás elkerülhetetlen – s neki, a munkatársaival együtt, mindent meg kell tennie érte. Memoárja második felében a börtönbeli élményeiről mesél – gyakran derűsen, sőt humorral, máskor tökéletesen érthető ingerültséggel, így a megszokott önéletrajzi formát a börtönnapló, a személyes levelek és az Instagram-posztok színesítik.

Tovább a Libri weboldalára >>

blank
Fotó: Helikon Kiadó

Csáki Judit: Cserhalmi – Nem lehet mindennap meghalni

Cserhalmi György több mint kétszáz filmszerepet és több mint kétszáz színpadi szerepet játszott el – hatalmas életműje pedig ebben a kötetben elevenedik meg. Miniportrék, anekdoták, vidámak és szomorúak sorakoznak a könyvben, olyan emberekről, akiknek a többsége már a színház- és filmtörténet része, a kulturális közelmúltunk, értéktárunk meghatározó eleme; olyanok, akiket nem szabad elfelejteni, mert nélkülük érthetetlen és értelmezhetetlen az a kulturális közeg, amelyben ma élünk. A „Nagy színész”, „népszerű színész” és „főszereplő színész” szókapcsolatok gyakran felmerülnek Cserhalmi pályájával kapcsolatban, ám a háttérsztorikba, a családi szálakra és a színházi trükkökre csak Cserhalmi György és Csáki Judit beszélgetése során derülhet fény.

Tovább az Open Books weboldalára >>

blank
Fotó: Open Books

Edith Eva Eger: A balerina

Edith Eva Eger, A döntés és Az ajándék című nagy sikerű kötetek világhírű szerzője új könyvében az újrakezdés egyszerre felemelő és embert próbáló útját ábrázolja egy kamasz lány életében, saját emlékeiből töltekezve. Editet a legsebezhetőbb korban taszítják a történelem poklába, de szüntelen bizakodása, felelősségtudata, nem utolsósorban pedig a szerelembe és a szeretetbe vetett hite megnyitja előtte a túlélés kapuját. Története mindenkinek erőt adhat, hiszen arra tanít, hogy egy élhető jövő lehetősége még a legreménytelenebb helyzetekben is megcsillanhat és míg a múltat nem tudjuk megváltoztatni, eldönthetjük, hogy miként akarunk élni és újra szeretni.

blank
Fotó: Open Books

(Kiemelt kép: Pexels)

Indítsátok új lappal az új évet: