A magyar hiedelmek Erdélyt a tündérek lakhelyeként tartják számon, míg a balatoni néphit szerint Tihany a környék tündéreinek fővárosa, de állítólag a Szigetköz és a Pilis is bővelkedik tündérhelyekben. Akármi is legyen az igazság, hazánkban számtalan olyan lenyűgöző helyszínnel büszkélkedhetünk, ahol biztosan élnek varázslények.
Sipovics-tengerszem, Szilvásvárad
Az önmagában is felejthetetlen szilvásváradi Szalajka-völgyből képtelenség úgy távozni, hogy ne gyönyörködtünk volna hosszú percekig a Felső-tó, vagy másnéven a Sipovics-tengerszem kristálytiszta víztükrében. A minden évszakban különleges színekben pompázó, csillogó tó keletkezése a Szalajka-patak több helyen való felduzzasztásának köszönhető. A Bükki Nemzeti Park bejárataként is számontartott völgyet és a benne található kristálytiszta vizű tengerszemet, valamint az azt körbeölelő természeti kincseket érdemes minél több túraútvonalon keresztül felfedezni.
Tündérkapu, Esztergom
A Pilis északi részének legnyugatibb felén, a Nagy-Strázsa-hegyen található a szabad szemmel már messziről jól látható Strázsa-barlang sziklaboltozata, amelynek varázslatos előcsarnokát nem véletlenül nevezik Tündérkapunak. A Tündérkapu vagy Angyalszáj elnevezést a 290 méteres magasságban kialakult barlang bejáratánál megfigyelhető, égre néző ablakai és csipkézett kőhídjai miatt kapta, hiszen könnyen hihetjük azt, hogy pont egy ilyen helyen bújnak meg a mesebeli lények. Ezek az egyedülálló természeti képződmények a közeli termálforrások tevékenységének köszönhetően alakultak ki, körülbelül 1-2 millió évvel ezelőtt.
Apátkúti-völgy, Visegrádi-hegység
A Visegrádi-hegység különösen szép színfoltja az Apátkúti-völgy, amelynek útjain lépdelve vízesésekre, tavakra és erdei játszóterekre lelhetünk. Kiemelt látnivalói közé tartozik a Bertényi Miklós Füvészkert, az Ördögmalom-vízesés, a Kaán-forrás, a Pisztrángos-tavak, illetve a Telgárthy-rét, melyek egytől egyig bűbájos látnivalók. A völgyben közvetlenül a patak mellett sétálhatunk, miközben sziklafalak magasodnak felénk, majd egy vadregényes, kőtengerekkel, zúgókkal és korhadt farönkökkel szegélyezett szurdokvölgybe érkezhetünk.
Sződligeti horgásztó
Elég 30 kilométert utazni Budapestről, hogy egy mesebeli erdei ösvényen keresztül szinte a Gyűrűk Ura-filmek egyik jelenetébe csöppenhessünk. A sződligeti horgásztó Vác és Göd között, a Dunakanyar egyik zugában bújik meg, amit csodálatos növényzete és halállománya miatt természetvédelmi területként tartanak számon. A festői látvány a partra épített mesebeli faházikókkal és a tavon kikötött csónakokkal válik teljessé. Fontos tudnivaló, hogy a horgásztó jelenleg csak hétvégente látogatható (április 1-jén és 2-án, valamint április 15-től), valamint a területére kutyát és kerékpárt tilos bevinni, és csak az arra kijelölt útvonalakon szabad haladni!
A pontos nyitvatartásért látogassatok el a szodligetihorgaszto.hu-ra!
Lillafüredi-vízesés, Bükk
Lillafüreden található Magyarország legmagasabb mesterséges vízzuhataga, amely 20 méter magasból ontja magából a vízáradatot. A Szinva-patak táplálta vízesés korábban a Hámori-tóba torkollott, de a Palotaszálló építésekor a vizet elterelték, így kialakítva a vízesést, mellette hangulatos, teraszos sétánnyal. A sétányról könnyedén megközelíthető a vízesés lábánál található Anna-barlang bejárata is, amely csak tovább emel a hely tündérlakta mivoltán. Sőt, még egy József Attila-szobor is várakozik a zuhatag előtt, ugyanis a Lillafüreden eltöltött idő ihlette a költő Óda című versét.