Az agilis módszertan a tervezhető és a nem tervezhető feladatokra, valamint a mérési, tervezési kérdésekre ad választ. A szoftverfejlesztés kiemelkedő ága, amely főként a nagyvállalati döntéshozók és az IT cégek, üzletágvezetők számára szolgáltat megoldásokat. Az alábbiakban megnézzük, mit érdemes tudni róla.
A módszer ismertetése
Alapja az úgynevezett Scrumban módszer, amely a Scrum és a Kanban módszert egyesíti. Lényege, hogy minden egyes feladat futamokhoz, vagyis sprintekhez kapcsolódik. Egy-egy ilyen futam nagyjából 2 hetet ölel fel.
A Scrum módszer lényege, hogy egy futamtervező megbeszélés során határozzák meg a feladatok fontossági sorrendjét, majd erőforrás-allokációt rendelnek hozzájuk, aminek betartásáért az adott feladattal megbízott vezető felelős. Egy futam végén meghatározzák az eredményességet, bemutatják a funkciókat, ha pedig mégsem sikerült elkészülni vele, döntenek a továbbiakban szükséges lépések mellett.
A módszer része az említett Kanban módozat is, amely a nem tervezhető feladatok megoldására törekszik. Itt a cél az, hogy a már elkezdett feladatok minél gyorsabban befejeződjenek. A tervezett és nem tervezett feladatokat minden esetben el kell különíteni egymástól. Nem szerencsés ugyanis, ha hatást gyakorolnak egymásra.
A módszer ciklusos, a tervezés, a kinézet, a fejlesztés, a tesztelés, a verziókiadás és a visszacsatolás lépései kapcsolódnak egymásba. Az agilis módszer igen népszerű eszköz a szervezet működésének hatékonyabbá tételére.
A módszert alkalmazó cég bemutatása
Az EuroMacc IT cégek számára is szolgál egyedi szoftverfejlesztési megoldásokkal. Már 1996 óta meghatározó szereplő a magyar szoftverfejlesztési piacon, ám termékeikkel külföldön is jelen vannak, mégpedig négy országban: Bulgáriában, Lengyelországban, Hollandiában és Ausztriában is.
Az EuroMacc célcsoportja azok a nagyvállalati ügyfelek, amelyeknek a tömeges számlázás, a követeléskezelés, az adatmigráció és az IT infrastruktúrával kapcsolatos szolgáltatások területén kél el a segítség.
Ezt pedig korszerű technológiára épülő, egyedi szoftverekkel képesek megteremteni. Az integrált szoftverek és komplex megoldások kapcsán elmondható, hogy kétségtelenül hasznosak szinte minden iparág számára.
A vállalat tevékenységei részletesen
Nagyvonalakban már meghatározásra került, mivel is foglalkozik az EuroMacc. Az említett részterületek a vezetékes és mobil hang, illetve internetszolgáltatók számára fejlesztett megoldásokat, mobilapplikáció fejlesztést, magas szintű IT infrastruktúra üzemeltetést, speciális igényeket kielégítő, saját szoftverfejlesztést, és adatokkal kapcsolatos feladatokat is széles körben magukba foglalnak.
A nagyvállalatok vezetőségének érdemes kihasználni a szolgáltatásokban rejlő lehetőségeket, hiszen nagymértékben képesek egyszerűsíteni, gyorsítani a különböző munkafolyamatokat.