4 tévhit a kutyákat fenyegető élősködőkkel kapcsolatban

A jó idő sokakat a szabadba csábít, többek között házi kedvenceinket is. Ilyenkor már ők is sokkal szívesebben időznek a természetben, ezért – ha eddig nem tetted – most már semmiképp se feledkezz meg arról, hogy felvértezd kutyusodat az élősködők ellen!

Főleg, hogy sajnos az undok kis parazitákkal kapcsolatban még mindig számos tévhit kering, emiatt sok gazdi hamis biztonságérzetbe ringatja magát és kutyáját. Nézzünk is meg néhányat!

1. A városi lakásban tartott kutyák nem találkoznak élősködőkkel

Ez talán az egyik legnagyobb félreértés. Attól még, mert a kutya élete nagy részét zárt térben tölti, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne támadhatnák meg a paraziták! Hiszen ő is minden nap kimegy a szabad levegőre sétálni meg elvégezni a dolgát, és ma már bizony a városi füves területek sem mentesek a kullancsoktól és bolháktól.

Ezért könnyelműség lenne azt hinni, hogy egy rövid séta során a kutya biztosan nem találkozik élősködőkkel, nem beszélve arról, hogy a bolhákkal az ebek akár egymást is megfertőzhetik, így a kutyafuttató sem tekinthető “parazitamentes” övezetnek. Egyszóval akkor is gondoskodni kell a védelemről, ha a kutya alapvetően benti tartású.

2. Télen nincsenek élősködők

Ez az állítás 20-30 évvel ezelőtt talán még valóban igaz volt, viszont az utóbbi években egyre enyhébbek a telek, ez pedig a paraziták számára roppant kedvező. Ha nincsenek hosszan tartó, kemény fagyok, akkor bizony ők sem tűnnek el, így tulajdonképpen manapság már egész évben védekezni kell ellenük.

Ezért ne csak a tavasztól őszig tartó időszakkal kalkulálj, hanem az év minden hónapjában gondoskodj róla, hogy kutyusod védett legyen.

3. Az élősködők elleni szerek csak felnőtt kutyákon használhatóak

Bár valóban léteznek olyan szerek, amelyeken fel van tüntetve, hogy csak felnőtt állatokon lehet őket használni, viszont a kölykök esetében sem szabad félvállról venni a védelmet, ugyanis ők is ki vannak téve a veszélynek.

A nyakörvtől és a tablettáktól sok gazdi idegenkedik, viszont a Kutyakajas.hu Webáruházban kapható Advantix Spot-on használata egyszerű, és a készítményt már 7 hetes kortól lehet alkalmazni! A cseppeket elég csak a gerinc mentén a bőrre csepegtetni, és az állat négy hétig védettséget élvez a szúnyogoktól, kullancsoktól és bolháktól.

Így még egy kiskutya esetében sem kell attól tartani, hogy játék közben beleakad valamibe a bolhanyakörve, vagy kihányja a tablettát.

4. Az élősködők által terjesztett betegségek csak az állatokra veszélyesek

Nos, ennek az állításnak van annyi valóságalapja, hogy néhány betegség (pl. babéziózis) ránk valóban nem jelent fenyegetést, viszont például a Lyme-kór annál inkább! Ez a betegség embereken is súlyos tüneteket okozhat, illetve jó, ha tudod, hogy a bolhacsípés ellen sem vagy védtelen, amennyiben kedvencedet megtámadták.

Ezért nem csak a kutya, hanem saját és családtagjaid védelme érdekében sem kerülheted el a paraziták kérdését.