Számos nő elképzelhetetlennek tartja, hogy smink nélkül hagyja el az otthonát. A teljes look elkészítéséhez azonban számos kozmetikum szükséges. Vajon mennyire károsak ezek? Meggyengül-e a bőr az éveken át tartó sminkelés során? Léteznek vizsgálatok, amelyek alátámasztják a termékek biztonságát?
A https://makeup.hu/ többek között ezekre a kérdésekre válaszol.
Mennyire káros hobbi a sminkelés?
Jelenleg még nincsenek vizsgálatok, amelyek bizonyítanák, hogy a kozmetikumok összetevői károsan hatnának a szervezetre. Minden sminktermék forgalomba kerülés előtt dermatológiai teszteléseken megy át – ez jelenti biztonságát. A kozmetikai cikkek káros anyag koncentrációja túl kicsi ahhoz, hogy visszafordíthatatlan változásokat idézzen elő az emberi testben. A bőrproblémákkal küzdő személyeknek természetesen jobban oda kell figyelniük, lehetőleg antiallergén, mesterséges illatanyagoktól, tartósítószerektől és színezékektől mentes szükséges előnyben részesíteni.
Hogyan hat a smink a természetes arcszínre?
A sminktermékek összetevői pozitívan befolyásolják a bőr állapotát. Az alapozók hidratáló anyagokkal dúsítottak, a napsugaraktól és a hidegtől is védenek. A rúzsok a színezés mellett helyreállítják és ápolják a sérült ajkakat. Az arcszínt nem a kozmetikumokban található anyagok károsítják, hanem az, ha nem megfelelő típust választasz.
Mire kell figyelni?
Mint említettük, a legfontosabb, hogy a bőrtípusodak megfelelő kozmetikumot válassz. Érzékeny bőrre például a hipoallergén a legjobb.
- Higiénia – nagyon fontos, hogy minden este alaposan távolísd el az arcodról a sminket és a sminkecseteket is tartsd tisztán.
- Kerüld az allergén komponenseket. Ha például egy alapozó irritációt váltott ki, érdemes allergiatesztet végezni, hogy tudd, mit kerülj el a jövőben.
Pontosan milyen anyagok károsítják a bőrt?
- Parabének
- Lanolin, amit hidratálóként használnak
- Paraffin
- Szilikonok
Használhatsz kizárólag természetes összetevőket tartalmazó kozmetikumokat is. Viszont azt tudnod kell, hogy nem léteznek olyan tanulmányok, amelyek a smink negatív hatását bizonyítanák a bőrre.