Ha 1980 után születtél, akkor az Y nemzedék tagja vagy. Az Y generáció szülötteit a felpörgetett életvitel, az információvágy és a szoros kötődés a számítástechnikai eszközökhöz jellemzi. Könnyen nyitnak az új dolgok felé és szívesen osztják meg a véleményüket. Az Y Generáció Iskolaszövetkezet feladatának tekinti, hogy olyan munkát találjanak neked, ami igazán hozzád illik. Ismerik az Y generáció előnyeit és nehézségeit is. Így próbálják meg a lehető legjobb állásokat kínálni. Őket kérdeztük a legfontosabb tudnivalókról.
Hogyan válhat egy diák az Y Generáció Iskolaszövetkezet tagjává? Ez milyen előnyökkel jár?
Ehhez nappali tagozatos hallgatói jogviszonyra van szükség. Minden tagnak ki kell töltenie a szükséges dokumentumokat. Gyakorlati haszna a tagságnak, hogy könnyebben és gyorsabban tudnak munkához jutni.
Milyen típusú munkákat kínál az Y Generáció?
Palettánkon szinte minden a „felnőtt” munkavállalóknak is biztosítható munka megtalálható. Az egyszerű kisegítői-bolti munkáktól kezdve a komoly szakmai felkészültséget igénylő pozíciókig. (A kínált álláslehetőségek teljes listáját ITT találod!)
Milyen feltételei vannak a munkavállalásnak?
A nappali tagozatos hallgatói jogviszony, az érvényes egészségügyi kiskönyv, munkakörtől függően, esetenként a 18. betöltött életkor.
Hány éves kortól vállalhat munkát egy diák?
16 éve kortól foglalkoztatunk diákokat.
Ha egy diák jelentkezik egy munkára, biztosan felveszik, vagy további interjúk várnak rá?
Pozíciótól függ. A komolyabb szakmai pozíciók esetén, már a Szövetkezetünknél is interjúztatni szoktuk a jelölteket. Emellett természetesen vannak, olyan egyszerűbb pozíciók melyeknél csak formális elbeszélgetést tartunk a diákkal a munkavállalás előtt.
Nagyságrendileg milyen fizetést kaphatnak a tanulók diákmunkáért?
Nagyjából nettó 850 Ft-os órabértől kezdődnek a lehetőségek. Komolyabb felkészültséget igénylő pozíciók esetében akár a nettó 1200-1600 Ft-os fizetés is előfordult már. Természetesen, minél több mindenhez kell értenie egy diáknak, annál magasabb órabért kaphat a munkájáért.
Van adózási kötelezettségük a diákoknak a diákmunkával megkeresett összeg után?
Szövetkeztünk a diákok részére befizeti az adót, viszont ettől függetlenül adóbevallást kell készíteniük.
Létezik bármilyen szabályozás, hogy maximum mennyit dolgozhat egy diák?
Hivatalosan 16-18 év között heti 40 órában van maximalizálva a munkaidejük, napi 12 óra pihenőidő mellett. 18 év felett, hivatalosan 91 órát dolgozhatnak hetente.
További információkért és a munkalehetőségekért látogass el az Y Generáció Iskolaszövetkezet honlapjára vagy Facebook-oldalára!