Mi a kapcsolat Rotschild Klára és a fogbeültetés közt?

Rotschild Klára 1903-ban született Budapesten, harmadik leánygyermekként lett a család tagja. Édesapja Rotschild Ábrahám szabómester, édesanyja Spirer Regina, szabásznő volt. A szülők jó nevű és jó hírű női szalont vezettek. Klára nővéreivel, majd később húgával együtt a szabászasztal mellett nőtt fel. Idővel egyre több feladatot vállalt a családi vállalkozásban.

Rotschild Klára a Somogyi Pál Károllyal való incidensét követően – amivel az akkori sajtó is sokat foglalkozott –, nagy összegű kártérítéshez jutott. Ezáltal lett alkalma arra, hogy a belvárosban saját szalont nyisson. A nem keresett hírnévvel előkelő, arisztokrata megrendelőkre is lelt. Például gróf Edelsheim-Gyulai Lipótné négy eladósorba került lánya mind Rotschild-ruhában ment férjhez.

Klára sikerei

Rotschild Klárának jó szeme volt a divathoz és az újdonságokhoz. Párizsi utazásai során, megfigyelte a híres divatházak modelljeit, tökéletes másolatokat készített. De mindemellett a kollekciók összeállításában a saját kreációi is szerepeltek.

Edelsheim-Gyulai Ilona grófnő és Horthy István 1940-ben tartott esküvője során, Rotschild Klára személyesen igazította a kormányzó fiának menyasszonyára a saját tervezésű ruhakölteményét. A fényűző esküvő azzal járt, hogy a jómódú rokonság messze földre vitte a szalon hírét.

A harmincas évekre olyan világhírű megrendelőkkel büszkélkedhetett, mint Louis Joseph Cartier felesége, vagy Faruk egyiptomi király édesanyja is hozzá járt vásárolni. Amikor 1937-ben az olasz király Budapestre látogatott, az arisztokrata hölgyek rendre Rotschild Klára szalonjából rendelték ruháikat.

II. világháború és az azt követő évek

A felsőbb körökkel való jó kapcsolatai miatt sikerült átvészelnie a második világháború borzalmait. A kommunizmus államosításai után egyedüliként ő nyerte vissza vezető pozícióját, a Váci utcai első számú állami haute couture szalonban. Az egész Kádár-korszakban a politikai és szellemi elit, valamint a művészvilág asszonyainak luxusüzleteként működött.

Klára és a fogpótlás

Rotschild Klára a fentiek okán is rendkívül hiú asszony volt. Azonban 1974-ben el kellett távolítani a felső fogait. Úgynevezett szubperioszteális implantátumokat kapott. Azonban a depresszióra hajlamos Klára sokat szenvedett az általa hitt szájszagtól és félt a további fájdalmaktól is. Emiatt az orvosai az implantátum eltávolítását javasolták neki. Mindezt nem tudta feldolgozni és másnap hajnalban öngyilkos lett: kiugrott a Duna-parti, teraszos lakása konyhájának az ablakán.

A szubperioszteális implantátum a mai modern implantológiával ellentétben nem az állkapocscsontba, hanem az íny alatti csontfelszínre feküdt, amelyre a csonthártya szorította hozzá. Manapság már teljesen más technológiát alkalmaznak, s ez a technológia nem csupán a tehetősek számára biztosít végső és tökéletes megoldást.

Amennyiben érdeklődsz a legmodernebb, tartós fogimplantátumok lehetőségeiről, keresd fel a Halász Klinikát, ahol a legjobb kezelésben részesülsz!