Két évtizede a hatalmas keblek voltak divatosak, aztán a félgömb alakú implantátumokért rajongott a világ. A mostani trend olyan mellformát követ, ami tényleg illik a női testhez!
A mellplasztika, mióta csak kitalálták, hatalmas közkedveltségnek örvend a nők körében, hiszen nagyon sokan elégedetlenek kebleikkel. Ezen elégedetlenségnek sok oka lehet: a genetika, egy nagy fogyás vagy éppen az, ha valaki szoptatta gyermekét.
A kor, a hormonális változások és a gravitáció sajnos mind a női mell ellenségei. Mégsem csupán a 40 feletti hölgyek veszik igénybe a plasztikai sebész segítségét, hanem a sokkal fiatalabbak is. Sőt, ők leginkább!
„A statisztika, és a saját tapasztalatom is azt mutatja, hogy a 20-30 év közötti fiatal nők körében a legnépszerűbb a mellplasztika, utánuk jönnek a 40-50 év közöttiek. Érdekes módon a 30 és 40 év közötti korosztály tagjai vannak a képzeletbeli dobogó 3. helyén.”
– mondta Dr. Molnár Béla Ákos, a Budapest Plasztikai Intézet plasztikai sebésze, aki azt is elárulta, hogy manapság milyen mellforma a divatos, ha plasztikáról beszélünk.
Megváltozott a trend
Míg a kilencvenes években a természetellenesen nagy mellek voltak divatban – ki ne emlékezne Pamela Anderson vagy épp Samantha Fox extrém méretű idomaira -, addig a 2000-es évek elején a feltűnően plasztikázott, félgömb alakú keblek vették át a hatalmat.
„Mára a természetesség lett a jelszó, ha mellnagyobbításról van szó. A testalkathoz és magassághoz jobban illeszkedő méretű, anatómiai implantátumok nemcsak esztétikailag biztosítanak szebb kebleket, de hatalmas és nehéz társaikkal ellentétben hosszú távon sem okoznak hát- és derékfájást.”
– tudtuk meg a Budapest Plasztikai Intézet plasztikai sebészétől.
Nagyobbítás, felvarrás vagy mindkettő?
Hogy milyen típusú beavatkozásra van szükség, az függ a mellek aktuális állapotától.
„Ha csupán a méretével van probléma, elég az implantátum beültetése, de ha már megereszkedtek a keblek, a felvarrás jelentheti a megoldást, de nem ritka az sem, hogy így még nem érhető el a kellő feszesség. Ekkor a mellfelvarrást és a mellimplantátum beültetését úgy nevezett kombinált műtétben végezzük el. Az, hogy az implantátum a mirigyállomány vagy az izom alá kerül, attól függ, hogy az orvos miként tudja legjobban elérni a kívánt eredményt. Bármelyik beavatkozásról is beszéljünk, a műtét után 8 héten át speciális melltartót kell viselni azért, hogy a keblek stabil támasztást kapjanak és a gyógyulás folyamata megfelelően mehessen végbe.” – mondta el Dr. Molnár Béla Ákos plasztikai sebész.
Az új implantátumok biztonságosak
Bár néhány évvel ezelőtt nagy pánikot keltett egy rossz minőségű mellimplantátum a mellnagyobbításon átesett nők között, mára kijelenthetjük, hogy a jelenleg használt szilikonbetétek tartósak és biztonságosak.
A modern szilikonpárnák olyan technológiával készülnek, amely garantálja a biztonságos beültetést, hiszen zselés állaguknak köszönhetően nincs semmi, ami szivárogna, vagy akár a véráramba kerülhetne belőlük. A szilikonbetéteket meghatározott időnként ki kell cserélni, erre az operáló orvos hívja fel a figyelmet a konzultáció során, de a legdrágább, prémium termékek szavatossága élethosszig tart.