A hagyományos klasszikus zene, vagy éppen annak újragondolt értelmezése vár rátok tavasszal is számos különleges koncert formájában.
Mesélő Muzsika – Klasszik Diszkó (2025. március 8.)
Lehet a klasszikus zene pop – azaz populáris? Lehet vajon Mozartra táncolni? Vannak diszkóklasszikusok? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keres válaszokat a StEFREM „Klasszik diszkója”, amiben Mozart, Csajkovszkij, Liszt mellett Tarkan, Leonard Cohen és Azahriah is megfér egymás mellett. A héttagú énekegyüttes szokásosan szórakoztató és virtuóz előadásából természetesen nem hiányozhat a közönséggel közös örömzenélés sem, így semmiképpen sem szabad kihagyni az izgalmas koncertet az Uránia Nemzeti Filmszínházban!
1088 Budapest, Rákóczi út 21. | Weboldal

Midnight Music (2025. március 16.)
Erre a koncertre nem kell kiöltözni, nem tart órákig, cserébe barátságos és közvetlen a hangulat, amit még oldottabbá tesznek Fischer Iván szellemes kommentárjai az elhangzó művekről a Várkert Bazárban. Neki és a Fesztiválzenekarnak köszönhetően a Midnight Music azóta az egyik legjobb és legnépszerűbb program lett azok körében, akik fogékonyak a kultúrára, de nem szeretik a hagyományos hangversenyek kötöttségeit. A késő este kezdődő koncert egy igazi közösségi esemény, ami bebizonyítja, hogy a klasszikus zene közel sem unalmas és merev.
1013 Budapest, Ybl Miklós tér 2-6. | Weboldal

OperaCinema (2025. március 22.)
Az előadás izgalmas kísérlet arra, hogy a leghíresebb operarészleteket közelebb hozza a hallgatósághoz a filmvásznon keresztül. Az opera cinema forog, a színpadon élőben megelevenednek az ismert dallamok szimfonikus zenekar és kiváló énekesek előadásában. A vásznon Balázs Ádám külön ehhez a produkcióhoz komponált filmzenéje, és Tiszeker Dániel, napjaink legnézettebb magyar filmjének rendezője segít az ifjaknak, hogy átélhessék a zenében és a szövegben rejlő érzelmek sokszínűségét.
1061 Budapest, Andrássy út 22. | Weboldal

Bartók X Electric (2025. április 5.)
A népzene és a népdal teljes természetességgel találta meg az útját a populáris kultúrába, Az angol betegtől a rapig, ami maga is egyfajta modern kori népzene – persze kevésbé zenei hangsúlyokkal, mint mondjuk a népdal. Ezen az estén a nagy népszerűségnek örvendő énekesnő, Deva és a zseniális Danubia Zenekar két stílusból közelít a népdalhoz a MOMKult-ban, a moderátor pedig maga Bartók Béla lesz, akinek zongorára és énekhangra készült népdalfeldolgozásai lesznek a zenei menüsoron Balogh Máté hangszerelésében.
1124 Budapest, Csörsz utca 18. | Weboldal

Virtuózok-est (2025. április 16.)
A Virtuózok az MTVA 2014-ben indult és immár tíz évadot megélt komolyzenei tehetségkutató-sorozata, ahonnan évről évre tehetségesebbnél tehetségesebb fiatalok kerülnek ki. Ezen az estén a műsorban felfedezett ifjú művészek, a tavalyi év döntősei lépnek a Zeneakadémia színpadára a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának kíséretében, Kovács János vezényletével.
1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8. | Weboldal

Puccini: Tosca – A MÁV Szimfonikus Zenekar koncertszerű előadása a Zeneakadémián (2024. április 24.)
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Puccini zsenialitásának köszönhetően kiérdemelte a remekműveknek kijáró halhatatlanságot. A 18. század végén, Rómában játszódó történet thriller és sorstragédia a nőről, akinek a személyes ambíciók és politikai megfontolások, valamint a szerelem között kell választania. A főszerepekben olyan kiváló hazai énekeseket láthatunk a Zeneakadémia színpadán, mint Boross Csilla (Tosca), Fekete Attila (Cavaradossi) és Molnár Levente (Scarpia). A zenekart az opera műfajában elismert népszerű karmester, Kesselyák Gergely vezényli 2025. április 24-én a Zeneakadémia lenyűgöző Nagytermében.
1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8. | Weboldal
