Néhány szóban a propolisz tinktúráról

A propolisz tinktúra használatával járó előnyökkel vaskos könyvek egész sorát tölthetnénk meg. Érdekesség, hogy sokan nem tudják a propoliszról, hogy az nem a méhek által készített anyag (mint például a méhpempő). A szorgos kis élőlények a különféle fák, növények rügyeiről gyűjtik ezt össze, majd a kaptárban tárolják.

De miért is tesznek egészen pontosan így a méhek?

Nos, e végtelenül komplex, okos állatok ösztönösen felismerik a szóban forgó barnás színű, ragacsos anyag hatékony fertőtlenítő hatását. A propolisz számukra egyfajta antibakteriális balzsam, amivel a kaptárt kívülről és belülről lekenve gondoskodnak annak tisztaságáról. A témában végzett kutatások rávilágítottak arra, hogy a propolisz megakadályozza a gombák, sőt, a baktériumok szaporodását, ezáltal pedig a fertőzés kialakulását is.

A propolisz tinktúra, mint immunerősítő

E csodálatos anyag már régóta képezi a kutatóink érdeklődésének tárgyát. A növények rügyeiről gyűjtött anyag feldolgozva ugyanis az emberi szervezetet is hatékonyan segítheti. A propolisz tinktúra kúraszerű alkalmazása többek között megerősítheti az immunrendszerünket, ám sokoldalú jótékony befolyása az ellenállóképességünk megtámogatásában még nem merült ki.

Sokoldalú felhasználhatóság

A propolisz tinktúra az égési sebek megfelelő kezelésétől kezdve a bőrproblémák okozta kínok enyhítésén keresztül egészen a légúti megbetegedések kezeléséig sokféle helyzetben bátran bevethető. A tapasztalat azt mutatja, a propolisz tinktúra használata az allergiás tünetektől szenvedőknek is választ jelenthet az imáikra. A propolisz kiváló gyulladáscsökkentőnek bizonyul, így akár a felfázás, illetve a húgyúti gyulladások esetén is kifejtheti „szupererejét”.