A Valentin-nap után már nem sok izgalmat tartogat számunkra a tél utolsó hónapja, ezért összegyűjtöttünk nektek 5 könyvet, amivel vidámabbá tehetitek a tél utolsó borongós, szürke napjait.
Sarah Winman: Bádogember
Hogy milyen egy bádogember? Mások akaratához idomuló, megbízható és szerényen visszahúzódó. Sarah Winman megható történetében Ellis és Michael mély, egyszerre szívfacsaróan szomorú és gondtalanul boldog kapcsolatát ismerhetjük meg. A két férfi gyerekkorukban elválaszthatatlanok voltak, majd felnővén távol kerültek egymásról – még ha nem is véglegesen. Akármennyire szűk látókörű Ellis és Michael környezete és családja, a két férfi úgy viselkedik, mint a napraforgók: a nap szívmelengető fénye felé hajolva keresik szabadságuk útjait.
Mary Higgins Clark & Alafair Burke: A Csipkerózsika-gyilkosság
Tizenöt éve annak, hogy Casey Cartert bebörtönözték a vőlegénye meggyilkolásáért, ám a magát mindvégig ártatlannak valló nő elszántan küzd azért, hogy tisztára mossa a nevét. Úgy látja, ártatlansága bebizonyításának egyetlen módja, ha a megtörtént eseteket feldolgozó sorozat, A gyanú árnyékában következő epizódja az ő történetét meséli el.
Mary Higgins Clark bátran nevezhető az „amerikai Agatha Christie-nek”, akinek a könyvei az utolsó oldalig izgalomba tartják az olvasók.
Marceline Loridan-Ivens: És te nem jöttél vissza
„Neked talán sikerül, mert fiatal vagy, én nem fogok visszatérni.”Marceline Loridan-Ivens édesapjának szavai ezek, amelyeket 1944 tavaszán a franciaországi Drancyban mondott az akkor 16 éves lányának, mielőtt az auschwitzi, illetve a birkenaui haláltáborba deportálták volna őket.
A férfinak igaza lett, lányát pedig azóta is kísértik ezek a szavak. Soha nem tudta feldolgozni, ami történt, így most megírta, egyszerűen, szikár stílusban annak az embernek, akit a világon a legjobban szeretett: haláltáborban meggyilkolt édesapjának.
Loridan-Ivens gyönyőrű vallomása az elmúlt évek egyik legnagyobb irodalmi sikere.
Jill Santopolo: A fény, amit elvesztettünk
Lucy és Gabe a terrortámadás napján, 2001. szeptember 11-én ismerkednek meg New York-ban, ahol végzősök a Columbia Egyetemen. Az a nap mindkettejük életét örökre megváltoztatja. Miközben a város lángokban áll, ők először csókolják meg egymást. A következő tizenhárom évben elszakadnak, majd megtalálják egymást, újra és újra. Gabe fotós-újságíró a Közel-Keleten, Lucyt ugyanakkor New York-hoz köti a munkája. Útjukon álmok kísérik őket, vágyak, féltékenység, megbocsátás és mindenek felett szerelem.
Lucynak pedig szembe kell néznie a végzetes kérdéssel: szerelmük, közös életük a sors kezében van-e, vagy a sajátjukban?
A könyv meghozta a szerzőnek a világhírt, harmincnál több nyelvre fordították le.
Sarah Pinborough: 13 perc
„13 percig halott voltam. Nem emlékszem, hogyan kerültem a jeges vízbe, de egyet tudok: nem baleset volt.
És nem akartam öngyilkos lenni. Azt mondják, tartsuk magunkhoz közel a barátainkat, az ellenségeinket viszont még közelebb, de tizenévesen nehéz közöttük különbséget tenni. A barátaim szeretnek, tudom, hogy így van. De ez nem jelenti, hogy nem próbáltak megölni.”
A 13 perc lebilincselő történet manipulációról, félelemről, gyilkosságról és az igazság erejéről. Mellbevágó olvasmány, és amikor letesszük, óhatatlanul elgondolkodunk: vajon mi magunk igazán ismerjük-e az embereket, akik a legközelebb állnak hozzánk.
Nem véletlen, hogy a Netflix hamarosan sorozatot fog készíteni belőle.