Elképesztő siker: Piros Zsombor nyerte az Australian Opent

Hihetetlen magyar bravúrt ünnepelhetünk: Piros Zsombor nyerte az Austral Open junior döntőjét. A magyar fiú az izraeli Yshai Olielt verte 2-1-re. Piros nem esélyesként indult neki a versenynek, csak a 15. kiemelt volt, az elődöntőben az ötödik kiemelt francia Corentin Moutet-t győzte le, most pedig a világranglistán nála még jobban álló, negyedik izraelit verte.
Fotó: Michael Dodge / Getty Images Hungary

A Nemzetközi Tenisz Szövetség junior ranglistáján jelenleg 23. helyen álló magyar teniszező ötéves kora óta űzi a sportágat. 2015-ben, tizenhat évesen szerezte meg első felnőtt sikerét, amikor fedettpályás magyar bajnok lett. Három éve, 2014 májusában indult először ITF junior versenyen, a budapesti ETC Cupon. Tavaly már ott volt a párizsi és a melbourne-i Grand Slam junior tornáján, a Roland Garroson a legjobb 16-ig jutott – írja az Index.