Keveredő műfajok: a Tech-house

Az elektronikus zenék egyik legkedveltebb alműfaja a tech-house, amit ma már szinte bármelyik klubban megtalálsz. A house és techno elemeket ötvöző műfaj a 90-es években született, majd a 2000-es évek első felében terjedt el világszerte.

A 90-es évek második felében alakult ki, az angol elektronikus zenei színtéren. A tech-house ugyanazt az alapstruktúrát használja, mint a house, annyi különbséggel, hogy a house-os hangzásért felelős jazz és lábdob hangzásokat technós elemekkel cserélik ki, mint a rövidebb, mélyebb, sötétebb, gyakran torzabb hangokkal, szintetikus, acid hangzással kiegészülve. Kevert műfajként a tech-house gyakran közelít a deep vagy minimal-technohoz. A tech-house számok hossza jellemzően 6-10 perc közé tehetőek.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b8qBUza1pO0[/youtube]

A tech-house műfajnak magának is vannak alműfajai, mint például az electroclash, ami punk szinti-pop és techno elemeket vegyít. A pumping tech-house karakteres hangzását a robothangok és a visszhangzós riffek alakítják.

A tech-house műfaja 2003 és 2005 között virágzott igazán, amikor a Benassi testvérek kiadták a jól ismert Satisfaction albumukat, 2002-ben. Egy évvel később, a The Love Committee Love Rules című száma vált a Love Parade himnuszává, mixelve a tech-house elemeket a trance műfajával. A szám 29. lett a német toplistákon, így egy pillanatra a műfaj feltornázta maját az underground szcénából a mainstreambe. 2005-ig a Global Deejays, a Royal Gigolos és a Vinylshakerz ért el hasonló sikereket. Az aranykor óta az underground kereteiben virágzik a tech-house műfaja.