Jól indult az EB!

Tegnap végre bebizonyíthatta a magyar válogatott, hogy mennyit ér. Mint kiderült, igen sokat: 2-0-ra verték meg az osztrák csapatot.

Így kell visszatérni a pályára! 44 év után tegnap újra labdába rúghatott Magyarország Bordeauxban. Az ellenfél Ausztriának egyetlen gólt sem sikerült szereznie, ellenben nekünk kettőt is sikerült a kapuba rúgni.

A mérkőzés első félidejében még nem lehettünk biztosak a győzelemben, sőt, az állás a 45. percben is 0-0 volt. Hiába került Dzsudzsák Balázs gólhelyzetbe, nem sikerült a labdával ügyesen zsonglőrködnie.

A 62. perc jelentette a megváltás idejét, ekkor szerezte meg ugyanis Szalai Ádám az első gólt a magyar csapatnak. Ezt Stieber 87. percben rúgott gólja követte, hogy minden magyar szurkoló örömmámorban zárhassa az estét.

Az egész ország kitörő lelkesedéssel fogadta a győzelem hírét. A budapesti focidrukkerek bizarr módját fejezték ki örömüknek. A Wesselényi utcán felmásztak a 4-es 6-os villamosokra, melyek így nem tudtak közlekedni, és villamospótló buszoknak kellett közlekedniük a körút ominózus szakaszán.

A győzelem azért is rendkívüli, mert 30 éve nem nyert magyar csapat nemzetközi futballversenyen. Legutoljára 1986-ban, a mexikói VB-n sikerült diadalmaskodnunk az ellenfelünk felett.

Ez csak a kezdet

A verseny még csak most kezdődött. A tegnapi sikerek után szombaton Izland ellen játszunk, jövőhét szerdán pedig Portugáliával kell megküzdenünk.

Ne feledjétek, az EB izgalmait nem érdemes otthon ülve végigizgulni. Inkább azokról a helyekről nézzétek a meccseket, melyeket korábbi cikkünkben ajánlottunk nektek.

Mi a Corvin Club tetőteraszára esküszünk, ahol tegnap a fél FUNZINE iroda örömködött torka szakadtából több száz másik szurkolóval egyetemben, arccal az óriási kivetítő felé fordulva, Jäger-toniccal koccintva a győzelemre, amit a limitált kiadású már itthon is kapható JM 2016 kollekció “Magyarország” palackjából töltöttek ki nekünk. Másra nem is buzdíthatunk, mint hogy ünnepeljétek ti is öt emelettel a város felett, a háttérben a Gellért-heggyel, a lenyugvó nap fényében a következő magyar győzelmet!