Három a magyar igazság

Sosem volt még ennyire igaz a mondás: három a magyar igazság. A magyar csapat 3-3 végeredménnyel zárta a portugálok elleni harmadik meccsét. Ez a 3. döntetlen mérkőzésük az EB-n.

Talán sosem volt még ilyen izgalmas és fordulatos meccs az EB történelmében, de a magyar válogatott egész eddigi pályájának legjelentősebb meccsét nyerte meg.

A portugál csapat kemény ellenfélnek számított. Noha a labda több időt töltött az ellenfél lábai között, egészen az utolsó percekig a magyaroknál volt az előny. Válogatottunk lőtte az első gólt, ám az utolsót sajnos már az ellenfél csapat, így a végeredmény egy 3-3-as döntetlen lett. Az este első magyar gólját Gera lőtte, de kétségtelen, hogy a mai mérkőzés legnagyobb sztárja Dzsudzsák Balázs, aki két gólt is szerzett. Portugál fronton Ronaldo szintén duplázott a sikeres kapura rúgások terén.

Úgy tűnik azonban, hogy portugál futballsztár cseppet sem volt elragadtatva a teljesítményétől.

Hab a tortán, hogy ezzel az eredménnyel csoportelsők lehettünk. #FUNtastic!