Nyárvégi filmek – csak erős idegzetűeknek!

Élő és animált szereplős vígjáték, újabb tündérkalandok, egy francia politikai dráma, és egy szintén vallon vígjáték – ezeket kínálják a mozik a héten, és nem biztos, hogy nagyon örülünk nekik.



Ted

Az Amerikai fater, a Family Guy, a Boci és Pipi, a Cleveland Show – sikeres rendezések és forgatókönyvek sora áll Seth MacFarlane háta mögött, de ez nem jelenti azt, hogy mozifilmet is tud rendezni… A Ted egy életre kelt játékmackó és gazdája sztoriját meséli el – mégpedig nem gyerekfilm formájában, hanem egy olyan vígjáték keretében, ahol a kerek fejű beszélő mackó mellett egy harmoncas pasas él. Az alapötlet nem lenne olyan agyament, de a neten keringő pletykák szerint a végeredmény hervasztóan rosszra sikerült. Mark Wahlberg kicsit lendít a mérlegen, így állhat a film az IMDb-n 7.7-es átlagon. Ezzel együtt is: aki jó MacFarlane vígjátékot akar látni, inkább otthon üljön le a tévé mellé, és nézzen rajzfilmet – így biztos nem csalódik…



 

Csingiling – a szárnyak titka

Walt Disney tudott valamit – legalábbis tuti előre látta, hogy melyik az a karakter, amelyben több lehetőség rejlik. Már akkor tudta, amikor még nem is létezett a fogalom, hogy Csingilingből tucatnyi spinoff fog születni. Az 1953-as Pán Péter egyik legjobban megrajzolt karaktere újabb kalandokra indul a héten: a téli erdőben újabb tündérekkel ismerkedik meg, hogy aztán együtt derítsék ki a szárnyak titkát… A Csingiling-mániát mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az eredeti stábhoz olyan nagyágyúk is csatlakoztak, mint az ex-007-es Timothy Dalton vagy Lucy Liu.



 

Államérdekből

A közlekedési miniszter álmát a személyi titkára zavarja meg: súlyos baleset történt valahol, oda kell utaznia, hogy elsimítsa a dolgokat. A hihetetlen kalandok ekkor kezdődnek, amelyek aztán végig feszültségben tartják a nézőt. Ha lehet hinni az előzetes kritikáknak, az Államérdekből egy meglepően éleslátó, a hatalom működését és mocskos ügyeit céltudatosan feltáró film, némi franciás lezserséggel fűszerezve. A film a francia Oscarként emlegetett César-díjból idén hármat is bezsebelt, többek között Pierre Schoëller elvitte a legjobb forgatókönyv díját is.



Szerelem a hatodikon
Párizs, az 1960-as évek. A bretagne-i cseléd már nem divat, mindenki spanyolokkal dolgoztat. Itt az ideje, hogy Jean-Louis Joubert is beálljon a sorba. A középkorú, jómódú bróker élete elég sivár, egészen addig, amíg a spanyol cselédek meg nem érkeznek a házba. Az életvidám cselédek – különösen a legfiatalabb lány – egyik pillanatról a másikra fényt visznek szürke hétköznapjaiba, de kérdés, hogy meddig lehet ezt az egészet titkolni… A film az utóbbi évek legjobb, legsikeresebb francia vígjátékának bizonyult, és ez nem utolsó sorban a remek spanyol színésznőknek köszönhető. Népszerű volt a Berlini Filmfesztiválon, és az egyik női főszerepben látható Lola Duenas César-díjat kapott.