Nagy nap március 21. a Budapesti Operettszínház életében – a La Paz luxushajóval új játszóhelyet avatnak, melynek fedélzetére meg is érkezett az első zenés darab, az Amerikai komédia.
Persze ilyenkor illik azzal kezdeni, hogy elmeséljük a történetet, ám az izgalmas, fordulatos sztorit az alkotók – köztük a direktor, Kerényi Miklós Gábor – a bemutatóig titokban tartják. A főigazgató kiemelte, hogy bár az Amerikai komédia alapját egy harmincas években bemutatott darab adta, Lőrinczy Attila tolla az előadást alaposan feltöltötte modern humorral és poénokkal:
„Igazi kuriózumnak számít már az is, hogy egy elismert avantgard író egyszer csak dalszöveg-írásra adta a fejét. Emellett Lőrinczy Attila olyan zeneszerzővel, Bársony Bálinttal dolgozott együtt, aki eddig színdarabhoz, drámai cselekményhez nem írt zenét”
„Az író ember, ha egy ilyen feladatot kap, olvasni kezd, hogy ihletet nyerjen – én is ezt tettem. A 30-as, 40-es évekbeli szerzők prózáit, regényeit, darabjait forgattam, így találtam rá Aszlányi Károly 1938-as darabjára, amit annak idején a Belvárosi Színházban mutattak be Mezei Máriával és Latabár Kálmánnal a főszerepben. Gondoltam, ez remek lesz: Amerika, hajó, bolondos szerelmi történet, csak kicsit kell átdolgoznom”
„Nagyon örültem, amikor Lőrinczy György, a darab kreatív producere megkeresett azzal a feladattal, hogy egy 30-as-40-es évek hangulatát idéző szvinges színházi művet írjak. Ezzel régi vágyam vált valóra, ugyanis mindig szerettem volna kipróbálni, milyen lehet színdarabhoz zenét írni, színházi körülmények között dolgozni. Nagyon nagy szerencsém volt Lőrinczy Attilával is, akiről kiderült, hogy eléggé muzikális, és eleve olyan szövegeket írt, amelyekben már a felolvasásuknál is érezni lehetett a ritmust. Attilával az egész elmúlt nyarat a Lupa-szigeten töltöttük, ahol szépen sorban születtek meg a dalok. Ahogyan Lőrinczy Attila mondta, a dalszerzés kicsit olyan volt, mint a horgászás: „ki kellett várni.”
A csapat több színésze is most próbálja ki magát először zenés darabban, ami külön öröm az Operettszínház számára, hiszen mindig törekedtek arra, hogy teret adjanak az új tehetségnek:
„Hiszem, hogy egy ilyen típusú zenés színháznak, mint a miénk, az a feladata, hogy a magyar szellemi életet azzal is támogassa, hogy a tehetséges alkotókat, művészeket színpadhoz juttatja, lehetőséget biztosít számukra – ez történt az Amerikai komédia esetében, hiszen ennél a produkciónál egy kiváló csapat dolgozott együtt, akik közül többen először kirándultak a zenés műfaj világába.”
Hogy hogyan alakul a La Paz luxushajó utasainak sorsa, március 21-én kiderül. Egy biztos: a fedélzeten rengeteg izgalmas alak gyűlik össze, szerelemből és intrikából nem lesz hiány – és persze tombol a szving és a dzsessz , Janza Katával, Dolhai Attilával, Bálint Ádámmal, Falusi Mariannal, Földes Tamással, Felföldi Anikóval és Brasch Bencével a főszerepben.