Tudod, hogy mióta piros a Mikulás ruhája? Vagy egyáltalán: KI a Mikulás? Gyorstalpaló pár percben – galériával súlyosbítva.
A kezdetek
Az első írásos „emlék” az 1820-as évekből származik, ez szerint már egyértelmű, hogy a Mikulás az Északi Sarkon él, és manók vigyázzák a lépteit.
A valóság
Szent Miklós a gyermekek és a diákok védőszentje, valójában eredetileg a katolikus vallású vidékeken Szent Miklósnak, a Lycia római provinciában fekvő Myra püspökének népies alakja.
Itt a piros, hol a piros
A legendák szerint az első piros rucis kép a Coca Cola egyik legelső kampányában „játszott”, 1931-ben. Mások szerint volt már ilyen ábrázolás azelőtt is, de ez már a közelmúlt ködébe vész.
Az a bizonyos kívánság
Nálunk ugye december 6-án ünneplik az átkosban Télapónak (szovjet mintára) nevezett figurát, aki virgácsot/ajándékot hoz a gyerekeknek, közben pedig különféle rendezvényeken a karácsonyi ajándék kívánságokat lehet a fülébe rebegni – éppúgy, ahogy az angolszász országokban.
Bárhogy nevezzük, éppoly Mikulás
A világon sokféle elnevezése van a Mikulásnak, szerkesztőségünknek a marokkói Black Peter, a szlovén Božiček és a finn Joulu Pukki jött be a legjobban.
Tetszett a cikk? Nézd meg ezeket is!
A Modern Art Orchestra Koncertsorozata a Millenárison
NON+ és Zagazum pop-up store
Adventi koszorú: milyen legyen?
Galériánkban néhány vicces képet is találsz.
This cookie policy has been created and updated by the Cookie Consent Tool.