Radnóti Színház – műsorajánló

2017 Mar. 10. - 19.

A Radnóti Színház aktuális műsorai közül ajánlunk.

Futótűz

Felkavar, megérint, megdöbbent. A Futótűz egy testvérpár nyomozásának története, akik saját gyökereik nyomába erednek. A nyomozás során egyre jobban belemerülnek a háború borzalmaiba, és elkezdik tisztán látni, hogy az anyjuk miért burkolózott közös életük során titkokba és elhallgatásokba. Wajdi Mouawad libanoni származású kanadai drámaíró Futótűz című darabja számos színházi díjat elnyert, 2010-ben pedig film is készült belőle (Magyarországon Felperzselt föld címen játszották), amelyet a legjobb idegen nyelvű alkotásért járó Oscar-díjra jelöltek. Az előadást Alföldi Róbert rendezte, főbb szerepekben: Kováts Adél, László Zsolt, Martinovics Dorina, Olasz Renátó.

További információkat itt találsz.

Téli rege

Téli rege egyszerre filozofikus és az emberi psziché mélységeit is feltáró nagyformátumú mű, arról szól, hogy minden pillanat számít az életben, és ha valami elmúlik, akkor az kegyetlenül a múlté, mert visszahozhatatlan. Mint a mesében, olyan boldogságban és békében él együtt egy család ebben a történetben férj, feleség és a kisfiuk. Ám elég egyetlen félresikerült pillanat, hogy a boldogság hirtelen a visszájára forduljon, és a vak indulatok vegyék át az uralmat… Át téren és időn, bumfordi vaskos komédián és szívbemarkoló drámai konfliktusokon, át reményen és megadáson – egy talán sosem volt emberi és isteni feloldozás felé. A darabot Szabó T. Anna fordította a színház felkérésére, és Valló Péter rendezte.

Részletekért kattints ide.

A párnaember

A párnaember egy megrázó történet a művészetről és annak vélt vagy valós hatásáról; a tükörről, amit elénk tart. Látjuk-e magunkat ebben a tükörben akkor is, ha szörnyetegnek mutat? Képesek vagyunk-e belenézni ebbe a tükörbe? Vagy eltartjuk magunktól és nem akarunk szembesülni azzal, amit ott látunk? Mi a valóság? Mi a fikció? Egy történet a szeretetről és annak hiányáról. A körülöttünk lévő bizonytalanságról és a bennünk lévő bizonytalanságról, ami miatt történetekbe kapaszkodunk. Szép és kegyetlen történetekbe. Ez lehet egy egyszerű novelláskötet, de lehet a Biblia is… Remek előadás, remek színészekkel Szikszai Rémusz rendezésében.

Több információt itt találsz.

Iván, a rettenet

Ifj. Vidnyánszky Attila rendezésében valahol egy keleteurópai tengerparton áll egy földszintes társasház, háttal a tengernek. A középszerűsítési program keretében lakógyűlést hív össze Iván Vasziljevics, a házmester. Az egyik lakó, Tyimofejev időgépnek nevezett koholmánya egy véletlen folytán működésbe lép. Négyszáz évet repülünk az időben, összekeverednek történelmi korok és szerepek, végül Iván, a rettenet udvarában kötünk ki. S míg a lakók vissza akarnak jutni a jövőbe, mi már abban sem lehetünk biztosak, hogy mi látszat és mi valóság. „Mit is mondhatnék? Ha nem csapjuk be saját magunkat, sürgősen becsapnak minket mások. És egyáltalán, ha sikerül becsapnod azt, amit úgy hívsz ’saját magad’, az már egy nagyon szép eredmény. Mert rendszerint fordítva van, az csap be minket.” (Viktor Pelevin)

Több információért kattints ide.

Fotók: Dömölky Dániel