A darab egy különleges keveréke a prózának, a költészetnek és a táncnak, amelyet egy spanyol, egy magyar és egy horvát színésznő ad elő. Jorge Luis Borges „újra” meséli a klasszikus történetet a krétai Minotauruszról, egy alternatív perspektívából. Aszterion vagy más néven Minotaurusz különböző dolgokat képzel el, amiket saját maga valóságaként él meg.
Így képzeli például azt, hogy követik vagy hogy egy másik Aszterion jön hozzá látogatóba. De ez a képzelődés tudatos, számára megoldást jelent, hogy kibírja a magányát, az egyedüllétét. Ez egy fikció, amely tükröt tart a valóságnak.
A darab prózai részét Jorge Luis Borges novellája ihlette, a költészeti részekben a legjobb horvát költőként többször díjazott Krsul Zoran verseit használtunk fel. A táncbetéteket Feledi János koreografálta a Katona Dávid által készített zenére.
Ahhoz, hogy jobban észrevegyük az eltéréseket Borges művében, emlékezzük vissza az eredeti mítoszra.
A mítosz szerint, mielőtt Minósz király lett, jelet kért Poszeidóntól, hogy vajon ő vagy fivére lesz-e az uralkodó. Poszeidón Minósznak jósolta a királyságot és ennek jeléül egy fehér bikát küldött, amelyet Minósznak fel kellett volna áldoznia a jóslat beteljesülésekor. Minószt azonban elbűvölte a tengerből előbukkant fehér bika szépsége és ezért egy másik bikát áldozott fel, remélve, hogy Poszeidón nem veszi észre a cserét. Poszeidón haragjában őrületet küldött Minósz feleségére, Pasziphaéra, így az asszony szerelmes lett a bikába. Az ezermester Daidalosz segítségével Pasziphaé megtalálta módját, hogyan egyesüljön a bikával, és ennek a násznak az eredménye lett Minotaurusz. Minotaurusznak emberteste volt, és bikafeje. Miután Minósz tanácsot kért a delphói jósdától, knósszoszi palotájában egy óriási labirintust építtetett Daidalosszal, és ott helyezte el a Minotauruszt. Minósz követelte az athéniaktól, hogy minden kilencedik évben hét ifjút és hét leányt áldozzanak a Minotaurusznak. Thészeusz önként jelentkezett, hogy megölje a szörnyet. Minósz lánya, Ariadné szerelmes lett Thészeuszba, ezért egy bűvös kardot adott neki, hogy le tudja győzni a Minotauruszt, valamint egy gombolyag fonalat, aminek segítségével kijuthat a labirintusból.
Az angol nyelvű előadás (magyar felirattal) május 4. 19:30-kor látható a Thália színházban
hossza: 60 perc
Szereplők: Hidalgo Martín Vanesa, Teiter Lili, Kršul Čarna
Rendező koreográfus: Feledi János
Zeneszerző: Katona Dávid
Vers: Kršul Zoran
Díszlettervező: Vadász Orsolya
Visual effect: Csekk István
Jellmeztervező: Antal Zsuzsanna
Rendező: Kršul Čarna