Rengeteg olimpián induló sportolónkra lehetünk büszkék. Összegyűjtöttünk belőlük ötöt.
5. Weisz Richárd – Aki cirkuszi mutatványos volt
Az 1908-as londoni olimpián birkózásban aranyérmet szerzett. Az újkori olimpiai játékok történetében ő nyerte a magyar csapat hetedik, egyben a magyar birkózósport első aranyérmét. Érdekessség, hogy miután Budapesten megmérkőzött a egy hivatásos birkózó világbajnokkal az amatőr versenyzési jogát felfüggesztették, így nem indulhatott több olimpián. Hogy meg tudjon élni, pénzdíjas versenyeken indult, sőt, még a cirkuszban is fellépett. 1912-ben visszaminősítették amatőrnek, de nem vállalt több olimpiai versenyzést. Helyette inkább matróznak állt, de vezette a Japán Kávéházat is.
4. Halmay Zoltán – Aki mindenhez értett
Igazi sportolói géniusz volt: úszás meleltt focizott, vízilabdázott, atletizált, evezett és még gyorskorcsolyázott is. A Magyar Úszók Szövetsége 2 magyar úszó indulását engedélyezte az 1904-es olimpián Halmayét és Kiss Gézáét, de később a Kissre szánt költségkeretből egy kísérő kiutazását is fedezte volna a szövetség. Így átigazoltak az MTK-hoz, ahol Brüll Alfréd fedezte Kiss olimpiai szereplését. Halmay továbbfejlesztette Gräfl Ödön gyorsúszási technikáját, a híres magyar tempót. Miután 1904-ben 2 aranyérmet is bezsebelt,; 1919-28 között a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya volt.
3. Jeney László – Aki bebizonyította, hogy 3 a magyar igazság
A vízilabdázó három olimpián kimagasló eredményt ért el, de 1947-től visszavonulásáig 65 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. A legendás 1956-os melbourni olimpia volt a pályája csúcsa, ahol arany medált szerzett; 1948-ban, Londonban második lett, az 1960-as, Rómában megrendezett sportversenyen pedig bronz minősítést szerzett. 1960-ban visszavonult és nyitott egy éttermet. Később a Vasas vízliabda-szakosztályának elnökségének a tagja volt,
2. Kertész Alíz – Aki egy olimpia alatt 9 érmet sportolt össze
Az 1935-ben született szertornász szintén indult az 1956-os melbournei olimpián, ahol a kézicsapattal aranyérmet szerzett. Csapattársai között volt Bodó Andrea, Keleti Ágnes, Korondi Margit, Köteles Erzsébet, Tass Olga. Kertész ezen az olimpián összesen 9 érmet zsebelt be. Sportolói pályáját, Jeneyhez hasonlóan, ő is 1960-ban fejezte be. A TF-en szerzett oklevelet, a Vasas edzője lett, 1981-82-ben pedig a magyar női tornászválogatott szövetségi kapitánya, majd 1982-től 1988-as nyugdíjba vonulásáig az ELTE testnevelőtanára.
1. Bodó Andrea – Aki kint ragad
A tornász először az 1952-es helsinki-i olimpián indult, ahol összetett csapatban ezüstérmet szezett. 4 évvel később, Melbourne-ben már az aranymedált akaszthatta a nyakába.1952-56 között összesen 4 olimpiai érmet nyert. A Melbourne-i olimpia után nem tért haza, az USA-ban telepedett le, ahol a Berkeley Egyetemen testnevelőtanári és pszichológusi oklevelet szerzett, valamint tagja lett az Amerikai Torna Szövetség Végrehajtó Bizottságának, majd 1889-től a FIG Ritmikus Sportgimnasxztika Bizottságának. Az 1984-es l os angelesi és az 1992-es barcelonai olimpián már nem sportolóként, hanem technikai vezetőként vett részt