Dallamos Február – Valentin-napi dalválogatás – klisék nélkül I.

Mivel február sokak számára egy az egyben egyenlő Valentin-nappal, úgy döntöttünk, hogy néhány listában foglaljuk össze az általunk legjobbnak, legemlékezetesebbnek és legnagyobbnak tartott szerelmes dalokat, némileg megpróbálva elszakadni mindenféle klisétől, de nem elfeledkezve természetesen azoktól a klasszikusoktól sem, melyek jogosan lettek nagy érzelmeiktől máig a párok kedvencei. Vágjunk bele – nyugi, egyáltalán nem fogunk csöpögni!



Na jó, talán egy picit, hiszen mégis milyen olyan szerelmes dalok vannak, amik nem a csöpögésről szólnak legalább egy minimális szinten…. Magyarázkodás helyett viszont inkább kezdjük a sort!

Chris Isaak – Wicked Games

Már egy ideje kiadták kislemezként, de a nagyközönség csak akkor szeretett bele Chris Isaak munkájába, mikor az elhangzott David Lynch Veszett a világ (Wild at Heart) című filmjében. Azóta a különleges hangulatú balladát rengetegen feldolgozták és erre jött össze Rachel és Ross is a Jóbarátok egy felejthetetlen jelenetében is. A klip – melyben Isaak a gyönyörű Helena Christensennel hempereg a parton Herb Ritts rendezésében – három díjat is elvitt az MTV Video Music Awards-on 1989-ben, ráadásul a Rolling Stone is beválasztotta minden idők 100 legjobb videója közé.

Barry White – You’re the First, the Last, My Everything

Ismeritek azokat a dalokat, amiket hallgatva legszívesebben táncolva szaladnátok végig az utcán, lámpaállványokon pörögnétek és csókot dobnátok a felhőknek, miközben egy ember arca lebeg a szemetek előtt? Na ez egy ilyen dal. Barry White 1974-es klasszikusa a legszebb szerelmi vallomást a legfülbemászóbb ritmusok közé keveri. Az eredeti verziót countrynak szánták, de White húsz évvel később inkább kevert bele kicsi discót és soult, és új szöveget is írt neki. És negyven év elteltével is ugyanúgy szárnyalhat rá az ember…

Guns N’ Roses – Sweet Child o’ Mine

A garázsban, jammelés közben született 1987-es dalnak még a breakdown-része is véletlenül íródott meg, habár ez persze már lehet a legenda része, amit viszont valljuk be, teljes joggal meg is érdemel. A Sweet Child o’ Mine a csapat eddig egyetlen olyan kislemeze, mely felért a Billboard lista csúcsára, holott itt talán az ilyen eredmények számítanak a leginkább. Kis szerelmes rock, tipikus Guns N’ Roses tálalásban.

Björk – All Is Full of Love

Björk All Is Full of Love-ja sokaknak Chris Cunningham ikonikus videója miatt lehet ismerős, melyben két robot próbálta felfedezni a szerelem útjait. Az All Is Full Love zenéjét gépek zajai ihlették, de néhol vegyül bele egy kis hárfa is, hála Guy Sigsworthnek, a legszebb és legegyedibb hangszer pedig igazából természetesen Björk összetéveszthetetlen hangja. A Stigmatában is felhangzó szerzemény az izlandi énekesnő egyik legnagyobb sikere lett, talán egyrészt annak is köszönhetően, hogy ez az egyik legkönnyebben – és legkellemesebb szívvel – emészthető műve.

U2 – One

A U2 talán egyik legnagyobb slágerét tisztelhetjük a One-ban, mely leginkább Németország újraegyesítésének mementójaként íródott és a legenda szerint valósággal megmentette a csapatot, hiszen a dal összerakásánál – ami rögtönzéssel történt – már éppen szétestek volna a nagy egyet nem értésben. Az 1992-es kiadás óta minden koncertjükön eljátsszák Bono szerzeményét, ami alapjáraton jótékonysági célokkal adtak ki az AIDS kutatását segítve. Ma már az emberi összetartás, szeretet és persze szerelem egyik megkoronázatlan himnusza.

Ne menjetek el, hamarosan jön a második rész!