A FUNZINE nagy téli fürdőtesztje: Széchenyi Fürdő

Saját tengerünk ugyan nincs, mégsem kell búslakodnunk: az ország alatt kisebb tengerre való gyógyvíz csordogál. Nem véletlen, hogy Budapest a világ egyik legnagyobb fürdővárosa, amely számos közkedvelt és patinás fürdőkomplexumnak ad otthont. Köztük a városligeti Széchenyi Fürdőnek.

A közbeszédben csak „Szecska” néven emlegetett fürdőben a meglehetősen borsos belépő megváltása után egy chip-alapú proxy órás beléptető rendszerrel találjuk szembe magunkat. A megoldás remekül működik: csak az ellenőrzőcsíkra illeszted az órád, és már mehetsz is. Az öltözők az épület külső szárnyában kaptak helyet, közel a külső medencékhez. Ami nagyon szerencsés megoldás – különösen ilyenkor télen –; hiszen miután fürdődresszbe vágtuk magunkat, szinte azonnal bele is csobbanhatunk a kellemesen meleg vízbe.

A Szecska kertjében három nagy medencét alakítottak ki. Középen található a meglehetősen hideg vizű úszómedence; mellette a kellemesen langyos élménymedence, sodrófolyosóval, esti fényjátékkal és pezsgőfürdővel; velük szemközt pedig a fürdő legnépszerűbb szeglete: a negyven fokos gyógyvízzel feltöltött termálmedence kapott helyet. A termál egyetlen hátránya, hogy nagyon zsúfolt; a fürdőbe járó fővárosiak és a Széchenyi „védjegyének” számító sakkozó úriemberek mellett a Budapestre látogató turisták is szívesen áztatják fáradt tagjaikat a meleg gyógyvízben, így sokszor valódi közelharcot kell vívnunk a jobb helyekért.

A fürdővendégek többsége két merülés között a szaunák felé veszi az irányt. A Szecska számos választási lehetőséget kínál a wellness-őrültek számára, akik a hagyományos finn kabinok mellett a különféle aromaterápiás szaunákban, a rendkívül közkedvelt nedves gőzfürdőben, sőt, úgynevezett „fényszaunákban” is kúrálhatják magukat.

A fürdő belső csarnokait egy hosszú folyosó köti össze, amelyen végigsétálva újabb és újabb medencéket, kádfürdőket, és további szaunákat találunk. A szolgáltatásokat sem aprózták el: működik itt nappali kórház; de többféle gyógykezelés, torna, és egyéb testet-lelket fiatalító terápiás foglalkozás közül is választhatunk. A monumentális belső térben egy téglalap és egy félkör alakú termál medence is található – meg persze a hihetetlen népszerűségnek örvendő lábfürdő.

A Széchenyi Fürdő az év szinte minden napján nyitva tart; a téli időszakban, ha lehet, még kellemesebb a látogatása, mint nyaranta. Elvégre nem mindennapi élmény, ha az ember hóesésben áztathatja ki magából a hét közben felgyülemlett feszültséget.

További információk:

www.szechenyifurdo.hu



Tetszett a cikk? Akkor olvasd el ezeket is!

Teret a tereknek – dögös lesz Budapest!

Budapest, te csodás!

Elindult a VinVin.hu vezető borászok legjobb boraival